dji drone servis

DJI Drone Servis: DJI Mavic Pro imu hatası nasıl düzeltilir?

İÇERİKLER


DJI Drone Servis: imu hatası nasıl düzeltilir?

DJI drone’larında, dış etkenler (rüzgar, nem, hava vb.) veya kullanıcı hatalarından dolayı birçok hasar/hata meydana gelmektedir. Bu hasarlar, DJI drone’larında hem fiziksel hem de elektrik/mekanikse olarak meydana gelmektedir. Kullanıcılar, bu hasarları kendi çabaları ile çözmeye veya internet üzerinden araştırmaktadır. Burada kullanıcılara verebileceğimiz en büyük tavsiye, drone’larında hasar meydana gelince kendilerinin tamir etmeye çalışmaması ve  DJI drone servis götürerek servis ettirmesidir.

DJI teknik servis olarak, bu makalemizde dji phantom, phantom 4 pro, DJI Mavic Pro ve diğer modellerde meydana gelen imu hatasının nasıl düzeltileceğini size anlatacağız. Yazımıza başlamadan önce 2016 yalından beri İstanbul merkezli DJI drone servi̇s DJI Teknik Destek olarak Türkiye’nin her yerinden DJI markalı drone’ları en hızlı ve en kaliteli şekilde tamir ettiğimizi ve tamir işleminden sonra 120 gün boyunca tamir garantisi verdiğimizi belirtmek istiyoruz.

drone tamir merkezi - phantom 4 ve diğer dronelar için ücretsiz teknik destek
drone tamir merkezi – phantom 4 ve diğer dronelar için ücretsiz teknik destek

dji yetkili servis: İmu Hatası Nasıl Meydana Gelir?

  • DJI Phantom veya Mavic Pro veya diğerleri sert düşüşe veya sert kalkışa maruz kalırsa, drone da imu hatası meydana gelebilir. Genellikle, kaza yapıldıktan sonra imu hatası göze çarpmaktadır. İmu hatası yüzünden herhangi bir olumsuzluk yaşamamak için, gün içinde yapılan uçuşlar veya 3-4 uçuşun ardından drone’un imu kalibrasyonunu yapmak gerekmektedir.
  • İmu kalibrasyonunu yaparken, kullanıcılar drone’un imu durumu hakkında bilgiye sahip olabilir. Kalibrasyon yaparken, imu’nun durumu ve kaç uçuş sonrasında tekrar kalibrasyon gerektiğini hesaplayarak, drone unuzu olası bir kaza/hasardan kurtarabilirsiniz. Eğer drone da hasar meydana gelirse, DJI drone servis veya drone tamir merkezine giderek, hasarı servis ettirebilirsiniz.

dji drone servis: Nasıl IMU Hatasını Tespit Edebilirsiniz?

  • Drone’u uçururken, imu durumunu gözetleyebilirsiniz. Eğer drone’unuz uçuş esnasında stabil bir şekilde uçmuyor veya stabil bir şekilde bir noktada durmuyorsa, drone’un imu’sunda bir hasar/hata vardır. Drone kullanıcıları, böyle sorunla karşılaştığı zaman öncelikle cihazın imu kalibrasyonunu yapması gerekmektedir. Eğer drone, yapılan kalibrasyondan sonrada uçuş esnasında belirttiğimiz durumları gösteriyorsa, drone’u en yakın DJI drone servis veya drone tamir merkezine götürerek, drone’unuzu hızlı ve güvenilir şekilde tamir ettirebilirsiniz.
dji teknik servis - dji phantom 4 ve diğe dji drone'ların İMU kalibrasyonu
dji teknik servis – dji phantom 4 ve diğe dji drone’ların İMU kalibrasyonu

DJI yetkili servis: imu’da hasar varsa, çocukların yanında drone’u uçurmayın.

  • İmu drone’un en önemli parçalarından birisidir. Bu yüzden dolayı, eğer drone’un imu’sunda bir hasar veya sorun varsa, kesinlikle ev içinde çocuğun veya aile üyelerinin olduğu yerde drone’unuzu uçurmanızı tavsiye etmeyiz. Çünkü imu’sunda sorun olan drone, düzgün ve stabil bir şekilde uçamaz ve ev içerisinde çocuk/ aile üyelerine çarparak fiziksel hasar verebilme ihtimali vardır. Ayrıca, drone’u uçurmadan önce pervanelerine koruyucu ekipmanlar takmanızı öneririz. Bu sayede uçuş esnasında imu’da hasar meydana gelse ve drone, istenilmeyen kişilere çarpsa bile, bu koruyucu ekipmanlar sayesinde meydana gelebilecek olan hasarı azaltır.
  • Eğer drone’un imu’sunda bir hasar meydana gelirse, drone’u uçurmadan drone servi̇s veya drone tamir merkezine götürerek profesyonel bir şekilde, servis ettirmeniz gerekmektedir. Bu servis işleminden sonra, drone’unuzu imu kalibrasyonunu tekrardan yapmanız gerekmektedir. Çünkü, imu kalibrasyonu değişim göstermektedir, bundan dolayı drone’da meydana gelen hasarı tamir ettirdikten sonra kalibrasyon zorunlu bir işlemdir. Eğer kalibrasyondan sonra halen hata devam etmekteyse, tekrardan DJI drone servis veya drone tamir merkezine giderek, sorunun tekrarlandığını belirterek DJI servis desteği alabilirsiniz.

IMU Hatasını Nasıl Tamir Ettirebilirim?

DJI servis tecrübemiz ile birlikte dji Phantom, DJI Mavic ve … Türkiye’nin dört bir yanından DJI drone’larını en hızlı ve en kaliteli şekilde servis etmekteyiz. 1 ile 2 gün arasındaki tamir süresi ile birlikte, bize gönderilen drone’ları ÜCRETSİZ şekilde arıza tespitini yapıyor ve tamirden sonra tam 120 gün boyunca tamir desteği vermekteyiz.

DJI Mavic, Dji Phantom ve diğer drone’lar servisi için DJI Teknik servis DJI Teknik Destek olarak, size en iyi hizmeti, en iyi teknik destek ekipleri ile vermekteyiz. Sosyal medya veya iletişim kanalları üzerinden bizimle iletişime geçerek, drone’unuzda meydana gelen hasarı en hızlı ve en kaliteli şekilde tamir ettirebilirsiniz.

  • eğer henüz sorunuzun cevabini bulamadisanız hemen bizimle iletişime geçin…

Türkiye yetkili drone tamircisi

DJİ Drone Tamir Merkezi >> DJI TEKNIK DESTEK

Türkiye Dji Servis ve Ücretsiz Teknik Destek

keywords: müşterilerimize, dji phantom 4 pro, inspire, ronin, hava, osmo, hizmet, parça, kamera, ürün,phantom 4

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Call Now Button