Gimbal service

DJI Tamir: DJI Mavic pro servisinde Gimbal Tamiri Nasıl Yapılır?

İÇERİKLER

DJI drone kullanıcıları, drone’larına hiçbir hasar gelmemesi ve stabil bir uçuş deneyimi yaşamak için gereken her şeyi yapmaya çalışmaktadır. Stabil bir uçuş deneyimi için drone’unuzun kalibrasyonunu her uçuştan sonra ayarlayabilir veya drone ekipmanlarınızı özenle seçmeniz gerekebilir.

Bu makalemizde, DJI Mavic servis hizmetleri( DJI Teknik Destek) olarak, DJI Mavic  pro serilerindeki drone’ların gimbal tamiri ve nasıl bakım yapabileceğinizi ve olası bir hasar durumunda, drone’u nasıl tamir ettirebileceğini anlatacağız. Drone’unuzda bir hasar meydana gelirse, drone’u kendinizin tamir etmeye çalışmamasını dji Türkiye servis veya DJI teknik destek ekibine giderek drone unuzu uzman kişilere tamir ettirmenizi öneririz.

Dji drone teknik servis hizmetleri - Dji gimbal tamiri
Dji drone teknik servis hizmetleri – Dji gimbal tamiri

DJI Mavic 2 Pro ve Zoom Arasındaki Farklar kamera ve gimbal bakımından Nelerdir?

  • DJI Mavic serilerindeki drone’ların, 2 cihazında 2 farklı kamera türü vardır. Bundan dolayı kullanıcıların, öncelikle sahip oldukları drone’da hangi kamera türünün olduğunu belirlemesi gerekmektedir. DJI Mavic 2 Pro ve DJI Mavic 2 Zoom, kamera ve Gimbal özellikleri bakımında birbiriyle ayrışmaktadır. Bu iki özelliğin işlevi birbirinden farklı olmasına rağmen geriye kalan drone’un parçaları, iki model içinde ortaktır.
  • DJI Mavic 2 Zoom’da bulunan kamera, diğer modellere göre ekstradan zoom yapma özelliğine sahiptir. Ancak, görüntü kalitesi bakımından DJI Mavic 2 Pro, sahip olduğu üst düzey kamera ekipmanları sayesinde, kullanıcılarına daha geniş sensörleri ile birlikte 4k görüntü kalitesi sunmaktadır.
  • İsveçli bir şirket tarafından yapılmakta olan Hasselblad kamera sayesinde DJI Mavic 2 Pro, DJI Mavic drone ailesinin en iyi kameraya sahip olan drone’udur. DJI ile anlaşması sayesinde DJI Mavic 2 Pro’da kullanılan Hasselblad kamerası, dünyanın iyi drone kameraları arasında gösterilmektedir. Bu özelliğinden dolayı DJI Mavic 2 Pro, üst düzey fotoğrafçıların en çok tercih ettiği drone’ların başında gelmektedir. Pahalı olan bu kameradan dolay, drone’u kullanırken daha çok dikkatli olmanız gerekmektedir.
  • Öte yandan DJI Mavic 2 Zoom, sahip olduğu kamera sistemi DJI Mavic 2 Pro’dan daha az olmasına rağmen, bazı kullanım alanlarında daha fazla tercih edilmektedir. Örneğin polisler veya trafikçiler, DJI Mavic 2 Zoom sayesinde gökyüzünde uçarak trafiğin gidişatını düzenleyebilir veya suçluları tespit edebilir. Bu örneklerden dolayı, 2 drone modelinin de oldukça başarılı olduğunu ve kullanım alanına göre tercihlerin değişiklik gösterebileceğini belirtmek isteriz.
dji drone teknik servis hizmetleri istanbul
dji drone teknik servis hizmetleri istanbul

DJI Teknik Destek (gimbal tamiri): gimbal ve kamera Dış Dünya Etkilerinden Nasıl Korunabilirsiniz?

  • Birbirinden iyi özelliklere sahip olan bu 2 drone’u, tabii ki de iyi bir şekilde korumak gerekmektedir. Öncelikle, Gimbal ve kamera korucusunu, drone’u taşırken kesinlikle takmanız gerekmektedir. Bu sayede cihazın, fiziksel bir hasardan etkilenme olasılığını en aza indirebiliriz. Eğer cihazınız fiziksel bir hasar alırsa dji türkiye servis veya DJI teknik servis noktasına giderek, dji teknik destek lerinde cihazınızı tamir ettirebilirsiniz.
  • Drone’u toprak/tozlu mekanda veya deniz üzerinde uçurmamanızı tavsiye ederiz. Deniz üzerinde uçarken cihazınız, sıvı ile temas edebilir veya tozlu bir alanda uçarken drone’un içine toz kaçabilir. Böyle durumların yaşanması durumunda drone’un Gimbal veya kamerası arızalanabilir. Arıza durumunda DJI teknik servis noktasına giderek cihazınızda meydana gelen hasarı onarabilirsiniz.
  • DJI Mavic Pro, diğer drone modellerinin haricinde Gimbal ve kamerasında bazı özellikler vardır. Kullanıcılar, istedikleri zaman Gimbal veya kameranın camını çıkartarak özel filtreleri kullanabilir. Bu filtreler sayesinde, güneş ışığından dolayı meydana gelecek hasarların veya ışık yansımalarının önüne geçilebilir veya tozlu/sıvı alanlarda video çekilebilir. Bu özellik şirket tarafından, profesyonel olarak fotoğrafçılık yapan kişilerin kullanımına sunulmuştur.

 

dji servis istanbul - hızlı ve kaliteli mavic pro ve diğer kamera ve gimbal servisi
dji servis istanbul – hızlı ve kaliteli mavic pro ve diğer kamera ve gimbal servisi

GİMBAL MOTORU AŞIRI YÜKLÜ VE GİMBAL SIKIŞTI HATASI, 6 ÇÖZÜM YÖNTEMİ

dji yetkili servis İstanbul : Drone’um Bozulursa Ne Yapacağım?

2016 yılından beri İstanbul’da dji teknik servis olarak, DJI drone kullanıcıların drone’larında meydana gelen hasarları (gimbal tamiri de dahil) tamir etmekteyiz. Siz de DJI drone’unuzda meydana gelen hasarı DJI yetkili servis İstanbul DJI Teknik Destek’te onarabilirsiniz.

anahtaeKelimeler: dji mavic pro, dji drone teknik servis hizmetleri,dji servis,dji drone teknik servis hizmetleri,dji teknik servis,bakım

Türkiye yetkili drone tamircisi

DJI drone’la kaza yaptıktan sonra onu kurtarmak için neler yapmalıyız.

DJI Yetkili Servis: DJI Drone’uma nasıl bakım yapabilirim?

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Call Now Button