Dji Mavic pro repair center @djiteknikdestek @dji_repair Dji Mavic pro onarım

dji mavic pro yetkili servis: Mavic pro tamiri nasıl yapılır ?

dji mavic pro yetkili servis olarak bu yazıda Mavic pro servisi ile ilgili size bilgi aktarmış olacağız. İlk başta şunu bildirmeliyiz ki Drone servisi için, onun nasıl arızalandığına bağlı çok farklı yöntemler kullanılıyor. Biz DJI yetkili servis olarak, müşterilerimize daha az maliyet çıkarmak, zaman kazandırmak ve drone’un doğru düzgün servisini yapabilmek için en doğru yöntemi seçebilme bilgi ve tecrübesine sahibiz.

İÇERİKLER

Genellikle drone’larda üç tur pozluma meydana geliyor.

 • Bir şeye çarpma veya sert şekilde yere carpma  kazaları
 • Suya düşürme kazaları
 • Drone’un kendi kendine bozulması (yanan, nem ve rutubet alan, içine deniz kumu dolan gibi gibi)

 

DJI Mavic pro yetili servis (DJI servis)

dji mavic pro yetkili servis: Mavic pro kol tamiri (ön)

Mavic pro kol tamiri (değişmesi) için Drone’un üst kasası açılmalıdır, bir kere drone’a her türlü müdahale etmek için bu kapak açılmalıdır. Üst kapağı açmak için ilk başta pili çıkarıyoruz sonra özel tornavidalar vasıtasıyla bu kapağın vidalarını acıyoruz, tüm vidaları açısından sonra çok dikkatli bir şekilde özel malzemelerle üst kasayı açmağa çalışıyoruz. Üst kapağı ayırırken GPS tellerine dikkat etmek gerekir. Üst kapağı aradıktan sonra sıra tamir etmek istediğiniz kolun ESC karttan ayırmaya geliyor. Tellerden sonra sıra Kolu gövdeye bağlayan Demir yayı çıkarmaya geliyor. Bu yayı çıkarmak için de vidalarını açtıktan sonra pim gibi bir malzeme ile arka tarafa ittirip çıkarıyoruz.

Arızalı kolu gövdeden ayırdıktan sonra yeni kolu onun yerine ayarladıktan sonra Demir yayı yeniden yerine takıyoruz ve telleri yerine lehimledikten sonra üst kapağı da bağlayıp Drone’un kalibrasyon ve testlerini yapıyoruz.

Dji Mavic pro gimbal tamiri

Malumunuz üzere gimbal DJI drone’larda en hassas ve erken bozulmaya müsait olan kısımdır.

DJI Mavic Pro drone’ların gimba’lına çoğu zaman aşağıdaki hatalar meydana geliyor

 • Gimbal motor overloaded
 • Gimbal sıkışması
 • Gimbal disconnected

Mavic pro kullanıcıların çoğu Gimbal motor overloaded hatası ile ilgili Dji Teknik servisi arıyorlar, buda bu drone da gimbal kısmının ne kadar hassas olduğunun göstergesidir. Gimbal overloaded hatası Sadece bir şeyden kaynaklanmıyor mesela bir darbeden (ufak veya büyük) sonra, gimbal koruyucu takmadan çantada taşındıktan sonra veya uzun zaman kullanılmamaktan sonra meydana geliyor. Maalesef bu hatanın nedeni Drone’da belli bir parça da değildir ki onu değiştirdiğimizde veya tamir etiğimizde hata çözülmüş olsun. Yani drone ve özellikle gimbal kısmındaki parçaları elektronik laboratuvar malzemelerimiz ile denememiz gerekiyor. Ama genelde Dji Mavic Pro yetkili servis tecrübelerimize dayanarak genellikle gimbal motor, Flex kablo veya PTZ kablo bozuk çıkıyor diyebiliriz.

Mavic pro gimbal hatalarını çözmek için bura tıklayın.

DJI Mavic pro gimbal tamir videosu:

mavic pro gövde değiştirme nasıl yapılır ?

Mavic pro gövdesi 4 farklı kısımdan oluşur

 • Üst kasa
 • Orta kasa
 • Alt kapağ veya alt sensor kapağı
 • Ön sensor kapağı

Bu kısımların herhangi birisini değiştirmek için farklı yöntemler mevcut, ama genel olarak aşağıdaki notları verebiliriz:

 • Alt kapağı açmak için sadece bu kapağı açmak yeterlidir.
 • Ön sensor kapağını değiştirmek için üst kasa ön sensor ve gimbal’ın bir kısmı sökülmelidir.
 • Üst kasa değiştirmek için  kasa ve GPS modülü sökülmelidir.
 • Orta gövdeyi değiştirmek için Drone’un tüm parçaları (ana kart, ESC, kollar, gimbal, ön sensör ve kapağı, arka ve üst kapağ, kablolar) gövdeden ayrılmalıdır Bunların herhangi birisi kırıldığında Dji Mavic Pro yetkili servis olarak değiştirebiliyoruz.

DJI Mavic pro Arızalandığında neler yapabiliriz ?

DJI Drone’ları çok karmaşık sistemleri olduğundan dolayı her türlü arıza çıkabiliyor, ama biz aşağıda bazı sık yaşanan arızalara değinmiş olacağız :

 • Drone’unuzda ne  türlü arıza çıktığında dji mavic pro yetkili servis olarak her zaman bizi arayabilirsiniz
 • Gimbal overloaded hatasında gimbalı drone’a bağlayan plastikleri kontrol edin onlardan bazısı çıkabilir
 • Gimbal yamuk sorduğunda onu eliniz ile düzeltmeye çalışmayın. Gimbal kalibrasyonu yapın, belki düzelir.
 • Drone’un kolları kırıldığında yapıştırıcı ile yapıştırmaya çalışmayın, çünkü bu yöntem gövdede küçük kırılmalara sebep olabilir.
 • ESC ve Motor hatalarında pervaneleri kontrol edin, pervanelerin yamulmasından veya ufak kırılmalardan olabilir.
 • Başka Mavic pro arızası ile karşılaştığınızda dji mavic pro yetkili servis hizmetleri olarak hemen bizi arayıp destek alabilirsiniz.

Drone’unuz kaza yaptığında veya arızalandığına kendiniz servis yapmağa çalışmayı asla tavsiye etmiyoruz.

esc status error

ESC Status Error Veya ESC Güç Dağıtım Hatası

ESC Status error veya esc güç dağıtım hatası nedir? ESC Status error hatası ESC kartından yani elektikli hız kontrol ünitesinden kaynaklı bir hatadır.  ESC bataryadan motora giden gücü ayarlamakta görevlidir. ESC drone’ların en önemli bileşenlerinden biridir çünkü pilotun drone motorlarının hızını ve yönünü kontrol etmesini sağlar. Bu sayede drone uçabilir ve manevra yapabilir. ESC kartında birçok

daha fazla oku » »

DJI Mini 4 Pro Servis ve Tamiri

DJI Mini 4 pro Servis ve Tamiri Son zamanların en gözde drone serisi olan DJI Mini ailesine yeni bir üye eklendi. DJI Mini 3 Pro’nun yerini alan yeni DJI Mini 4 Pro piyasada ayak seslerini duyurmaya başladı. DJI Teknik Destek ailesi olarak Yeni DJI Mini 4 Pro’nun servis ve tamiri için kollarımızı sıvadık ve eğitimimizi başarıyla

daha fazla oku » »
DJI Teknik Destek

Gimbal motoru aşırı yüklü ve gimbal sıkıştı hatası, 6 çözüm yöntemi

Dji mini 2’de oluşan gimbal motoru aşırı yüklü ve Mavic Mini’de oluşan gimbal sıkıştı hatasını gidermenin tek yolu işlemleri bu listede görüldüğü gibi yapmaktır. Sonuç olarak gimbal drone’un video ve fotoğraf çekmesini sağlayan önemli bir ekipmandır. Bu nedenle arızalı ve hatalı bir gimbal drone’u işe yaramaz bir hâle getirir. Peki, gimbal motor overloaded veya gimbal motoru

daha fazla oku » »

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Call Now Button