mavic pro firmware update

Mavic pro servisi: DJI Mavıc pro güncelleme nasıl yapılır ?

İÇERİKLER

DJI Teknik servis’e Mavic Pro servisi için başvuran müşterilerimizin bazıları drone’larını güncellemek istiyorlar. Bizde bu yazı da müşterilerimiz ek zaman ve para harcamasın diye DJI mavic pro yazılım güncellemesini (kumandası ile birlikte) kolay yolla doğru bir şekilde anlatmış olacağız. Mavic Pro Firmware güncellemesi, hatalar için düzeltmeler içerir ve drone’unuza yeni özellikler ekler. Bu nedenlerden dolayı, Mavic pro firmware’ini drone, kumanda ve pil üzerinde son versiyona güncellemek çok önemlidir.
Bu firmware sürümleri, kumanda, pil veya drone’unuzun diğer donanım ve yazılım bileşenleri için aynı derecede önemlidir. Mavic Pro güncellemelerinin pek çoğu, DJI Goggles için de güncellemeleri içeriyor.
DJI, bu drone’u piyasaya sürdüğünden beri şu ana kadar 16 Mavic Pro güncellemesi yayınladı. Aşağıda firmware sürümleri ve onlarda yapılan ayarlar ve düzenlemeler dahil olarak bir liste bulabilirsiniz. DJI, aşağı yukarı her ay yeni bir Mavic güncellemesi yayınlıyor.

Mavic pro ve kumanda firmware güncellemesi için 2 yol vardır:

Mavic pro servisi DJI GO 4 kullanarak drone ve kumanda güncellemesi yapabilirsiniz veya bu işlemi DJI Assistant 2 uygulamasını kullanarak bir bilgisayar üzerinden de yapabilirsiniz. bu drone ve kumandanı ayrı ayrı da güncelleyebilir siniz. Aşağıda, Mavic Pro’yu DJI Assistant 2 ve DJI Go 4 uygulamalarıyla güncellemeye yönelik videoları içeren eğitimler yer almaktadır.

Eğitimlerden sonra, Mavic Pro için her Firmware sürümüyle eklenen yeni özellikleri ve çözülen sorunları listeledim. Aslında, güncellemeyi yüklemeden önce Drone Firmware sürüm notlarını okumak her zaman çok önemlidir. Firmware sürüm notları, firmware’ın Drone’unuz için bir şeyi düzeltip düzeltmeyeceğini veya yeni bir özellik ekleyip eklemeyeceğini size söyleyecektir.

Mavic pro servisi yaptırtmadan onu Nasıl kendiniz Güncelleye bilirsiniz

Firmware Güncellemeleriyle İlgili Önemli Notlar

 • DJI Mavic indirme sayfasını ziyaret edin ve seçtiğiniz güncelleme yöntemine bağlı olarak DJI Go 4 Uygulamasını veya DJI Assistant 2 Uygulamasını yükleyin.
 • Drone’uzun kendisinin, kumandasının ve mobil cihazınızın en az 50% oranında şarj olduğundan emin olun. Ancak, tam olarak şarj edilmiş olmaları en iyisidir.
 • Mavic Drone’unuza Firmware indirilmesi süresince kesintisiz güçlü bir internet bağlantınız olduğundan emin olun.
 • Firmware güncellemesi sırasında Drone’u bilgisayardan asla ayırmayın. Bu olursa, Drone’un yazılım güncellemesi başarısız olur ve mevcut yazılımını da bozabilir. O zaman Drone’unuz  doğru Firmware yüklenene kadar uçmayacaktır.

DJI Assistant 2 Kullanılarak DJI Mavic Pro Firmware Güncellemesi

Drone’u DJI Teknik servis e götürmeden Assistant 2 Uygulamasını kullanarak DJI Mavic pro ve kumandasının firmware’ını aynı anda güncellemek.

 • Kumanda ve drone’u kapalıyken, kumandayı şarj portu vasıtasıyla bir USB kablosu kullanarak bilgisayara bağlayın.
 • Kumanda ve drone’u açın ve onların birbirine bağlı olduklarından emin olun.
 • DJI Assistant 2 Uygulamasını açın ve DJİ hesabınıza giriş yapın.
 • “Mavic Pro” yu seçin ve sol paneldeki “Firmware updates” e tıklayın.
 • Güncellemek istediğiniz Firmware sürümünü seçin ve “update” e tıklayın.
 • “Start Update”ı seçin.
 • Firmware indirilmesini bekleyin, indirildikten sonra güncelleme işlemi otomatik olarak başlayacaktır.
 • Firmware güncellemesi tamamlandıktan sonra Mavic Pro ve kumandayı yeniden başlatın.

Lütfen güncellemenin ana karta ayarlarını sıfırlıya bileceğini dikkate alın, bu ayarlardan bazısı “RTH Altitude” ve maksimum “Flight Distance” olabilir. Güncellemeden önce, tercih ettiğiniz DJI GO 4 ayarlarını not edin, ve güncellemeden sonra tercihinize göre ayarlayın.

DJI Assistant 2 Uygulaması, Mavic Pro servisi yazılımını güncellemekten çok daha fazla özelliğe sahiptir. Onlardan bazısı veri yüklemesi, uçuş kara kutusu analizi, sensor kalibrasyonu, uçuş simülasyonu için kullanabilirsiniz.

Assistant 2’nı kullanarak DJI Mavic pro drone’u güncellerken dikkat etmeniz gereken Notlar

 • Mavic Pro kumanda ve drone kendisi ayrı ayrı güncellenebilir.
 • Sadece Mavic Pro drone’u güncellemek istiyorsanız, drone üzerindeki mikro USB portunu kullanarak onu bilgisayara bağlamanız yeterli.
 • Firmware güncellemesi yaklaşık 15 dakika sürecektir.

Bu video, DJI Assistant 2 uygulamasını kullanarak Mavic pro’yu en son Firmware sürümüne tam olarak nasıl yükselteceğinizi gösterir. Ayrıca Mavic kumandayı ayrı olarak nasıl güncelleyebileceğiniz de gösterir.

DJI GO 4 PRO Uygulamasını kullanarak Mavic Pro ve kumandasını güncellemek

Aşağıdaki teslimatı izleyerek DJI Mavic Pro servisi olmadan kendiniz DJI GO 4 uygulamasını kullanarak güncelleyebilir siniz

 • Drone ve kumandasını kapalı halde tutun.
 • Kumandayı USB kablo vasıtasıyla bir cep telefonu veya tablete bağlayın.
 • Kumanda ve drone’u açın.
 • Yukarı sağ köşede çıkan “Upgrade Now” butonuna dokunun.
 • Sonra mavi “Download Now” butonuna dokunduğunda son güncellemeler DJI’dan indirmeye başlayacak.
 • Drone’un yazılımları indirildiği de, ekranın aşağı kısmında çıkan “Start Update” düğmesine dokunun.
 • güncelleme bittikten sonra ekranın aşağı kısmında “Complete” düğmesine dokunun.
 • Güncelleme işlemi 5 Dakka kumanda için ve 10 Dakka Mavic pro kendisi için soruyor.

Lütfen güncellemenin ana karta ayarlarını sıfırlıyabileceğini dikkate alın, bu ayarlardan bazısı “RTH Altitude” ve maksimum “Flight Distance” olabilir. Güncellemeden önce, tercih ettiğiniz DJI GO 4 ayarlarını not edin, ve güncellemeden sonra tercihinize göre ayarlayın.

DJI Go 4 uygulamasını kullanarak Mavic Pro Firmware güncellemenin ne kadar kolay olduğunu gösteren mükemmel bir video.

Önceki DJI Mavic Pro Firmware Güncelleme Sürümlerinin detayları

dji mavic pro servis ve taknik destek

Türkiye yetkili DJI servis hizmetleri

Biz DJI servis olarak müşterilerimizin cihazlarına verdiği değeri iyi anlıyoruz, tamda bu yüzden onların cihazlarına kendi cihazımız gibi bakım yapıyoruz. Hem de, DJI Servisine ek olarak akademik ve profesyonel ekibimizle birlikte Ar-ge yaparak Drone ve diğer Elektronik ekipmanlar öğretiyoruz. Home İÇERİKLER DJI Teknik servis – genel sorular Phone-volume Whatsapp Instagram Facebook Twitter Telegram DJI garanti sorgulama

daha fazla oku » »
dji servis istanbul

Dji mavic mini, air, 2 pro ve Dji mavic pro servis ve bakım

DJI TEKNIK DESTEK, dji Türkiye servis olarak DJI ürünlerinin tüm orijinal yedek parçaların stoğumuzda bulundurmaktadır . Biz dji mavic pro servis ve diğer DJI ürünleri teknik destek, servis ve özelliklerinden bahsetmiş olacağız. İÇERİKLER Phone-volume Whatsapp Instagram Facebook Twitter Telegram Post Views: 2.626

daha fazla oku » »

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Call Now Button